Schnaps im Kopf, du holde Braut, Steck Bratwurst in dein Sauerkraut.

Publicerat: 25 december, 2012 i Sex och musik
Etiketter:, , , , , ,

Försöker jaga ut julens demoner med musik och videos från Rammstein. Idag vill jag ha det rått, hårt och intensivt. Jag älskar Rammstein sedan min son önskade sig att få gå på Metal Town i Göteborg som konfirmationspresent.

Sedan (Inte så) Anonyma Biblioholister skickade en låt ”Mein Herz Brennt” efter att vi gråtit ikapp över döda mödrar på Fejjan har den gått om och om igen.

Förutom Rammstein så älskar jag dildos också och faktiskt finns de i en skön kombination. Alla medlemmarna i Rammstein har låtit gjuta av sina kukar och gjort dildos av dem. Lite dyrt dock, ca 120 brittiska pund och jag lockas trots allt inte av att ha manliga substitut mellan benen även om det är Till Lindemann vi talar om. Den silverfärgade boxen med de rosa kukavgjutningarna tillsammans med handbojjor och glid finns trots allt på min önskelista. Kanske hyser jag ändå trots allt någon omedveten längtan. Boxen har dock aldrig sålts i Sverige då den inte anses önskvärd enligt skivbolaget Universal.  rammsteindildobox

Boxen släpptes i samband med videon ”Pussy” regisserad av Jonas Åkerlund. Idag är jag till och med road av den inte alltför poetiska texten ”Schnaps im Kopf, du holde Braut, Steck Bratwurst in dein Sauerkraut”.

Idag har jag verkligen inte lust till någonting annat än att fortsätta lyssna på Rammstein och dricka avslagen julmust light.
Heute habe ich keine Lust!

Ich hab’ keine Lust
Ich hab’ keine Lust
Ich hab’ keine Lust
Ich hab’ keine Lust

Ich habe keine Lust mich nicht zu hassen
Hab’ keine Lust mich anzufassen
Ich hätte Lust zu onanieren
Hab’ keine Lust es zu probieren
Ich hätte Lust mich auszuziehen
Hab’ keine Lust mich nackt zu sehen

(Rammstein, Keine Lust)

kommentarer
  1. bokoholist skriver:

    Nu KAN man ju inte låta bli att undra vem den ståtlige tvåan från höger är…

  2. bokoholist skriver:

    …och det som gör mig gaaaalen av avund (och lite hoppfull att vi ska kunna förlägga nån kul teambuildingaktivitet dit, harkel) är att min chef, också fotogalning, har varit och plåtat i det gamla sjukhuset där videon spelades in.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s